Olejek arganowy i jak go stosować?

Olejek arganowy to jeden z najlepszych produktów pielęgnacyjnych i leczniczych. Używany jest w kosmetyce oraz w domach przez wiele włosomaniaczek. Według nich działa naprawdę rewelacyjnie. Jeżeli i ty chcesz się przekonać, jakie właściwości i działanie ma olejek arganowy, to rozpocznij kurację już dziś. Z całą pewnością nie będziesz żałować.

olejek-arganowy.jpgJak stosować olejek arganowy?

Olejek arganowy można stosować na kilka różnych sposobów. Przyda ci się do stylizacji włosów i do pielęgnowania skóry głowy. Świetnie sprawdzi się jako kosmetyk chroniący włosy przed wysoką temperaturą. Zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów. A do tego jest idealny do olejowania włosów na gorąco i jako dodatek do maseczki. Olejek arganowy najlepsze efekty przyniesie podczas pielęgnacji włosów o normalnej porowatości. Dlaczego? Włosy takie są zdrowe, podatne na modelowanie i zabiegi fryzjerskie, o ciasno przylegających do siebie łuskach włosowych. Najbardziej odpowiednie będą więc olejki półwnikające, z zawartością kwasów Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Równie dobre efekty przyniosą mieszanki olejowe.

Olejek arganowy pomoże w stylizacji włosów

Masz spuszone i elektryzujące się włosy? Szczotkowanie włosów i zaplatanie warkocza sprawia ci niemałe kłopoty? Twoje włosy są suche, kręcone lub zniszczone farbowaniem? Z pewnością pomoże im olejek arganowy. Zdyscyplinuje nawet najbardziej niesforne pasemka, ułatwi suszenie i rozczesywanie. Poradzi sobie nawet z kołtunami i splątanymi pasemkami. Wystarczy, że zaaplikujesz olejek arganowy, a pasemka staną się elastyczne i sprężyste. Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć wygładzone i lśniące włosy, olejek arganowy nakładaj zaraz po umyciu głowy. Następnie możesz użyć okrągłej szczotki i suszarki. Co więcej, dzięki temu produktowi poprawisz skręt loków i zwiększysz objętość fryzury.

Jak wymodelować fryzurę z pomocą olejku arganowego?

Głowę dokładnie umyj, a włosy osusz ręcznikiem. Następnie nałóż niewielką ilość olejku arganowego; nieco więcej kosmetyku możesz nanieść na końcówki pasemek. Potem wystarczy ułożyć wymyśloną przez ciebie fryzurę. A jak zwiększyć jej objętość? Jeżeli masz cienkie i delikatne włosy, nie martw się. Olejek arganowy pomoże także im. Rozgrzej w dłoniach kilka kropel olejku arganowego, a potem nanieś na całe włosy. Wysusz na okrągłej szczotce, nachylając głowę, a włosy kierując w dół. Po zakończonym zabiegu wyszczotkuj pasemka, a następnie ułóż fryzurę. Masz grube i kręcone włosy? Doskonale wypielęgnuje je olejek arganowy. Umyj głowę swoim ulubionym szamponem, a następnie odsącz włosy z nadmiaru wody. Wydziel grubsze pasemka i w każde z nich wetrzyj olejek arganowy. Kiedy wszystkie kosmyki pokryte są olejkiem arganowym, ułóż fryzurę.

Olejek arganowy a termoochrona włosów

Pewnie, że tak! Jeśli często suszysz lub prostujesz włosy, a latem nie nosisz kapelusza, to koniecznie stosuj olejek arganowy. Kosmetyk zabezpieczy twoją fryzurę przed promieniowaniem UV i wysoką temperaturą generowaną przez urządzenia fryzjerskie. Wystarczy, że przed stylizacją na gorąco lub kąpielą słoneczną we włosy wetrzesz niewielką ilość olejku arganowego. W ten sposób unikniesz rozdwojonych końcówek pasemek, przesuszenia lub łamania się, a także nadmiernego wypadania włosów spowodowanego osłabieniem cebulek włosowych.

Olejek arganowy a olejowanie włosów na gorąco

Olejowanie na gorąco to świetny sposób odżywienia, nawilżenia i wzmocnienia włosów i skóry głowy. Wydziel pasemka, a następnie w każde z nich wetrzyj dużą ilość olejku arganowego. Dawka kosmetyku uzależniona jest od grubości, długości i kondycji fryzury. Kilka kropel produktu wmasuj także w skórę głowy. Masaż nie dość, że poprawi ukrwienie i cię odpręży, to dodatkowo przyspieszy absorpcję składników zawartych w olejku. Po upływie około trzech godzin głowę umyj delikatnym szamponem. Jeśli zależy ci na rewelacyjnych efektach, zabieg powtarzaj co tydzień.